КУРБАН ЗА ЗДРАВЕ НА ПРАЗНИКА СВЕТИ ДУХ В БАНСКО

0
27
В деня на християнския празник Свети Дух жителите на махала „Блатото“ приготвиха и раздадоха традиционен курбан за здраве.
На това свято място в миналото се е намирала стара православна църква, посветена на Светия Дух.
Свещеното предание е съхранено и до днес, а жителите на квартала ежегодно спазват традицията, като организират и раздават курбан за здраве и благоденствие.
Събитието бе уважено от кмета на Община Банско Стойчо Баненски и секретаря на общината Иван Докторов. Курбанът беше осветен от отец Димитър Бачев, който отправи молитва за здраве, мир и благополучие за всички присъстващи.
guest
0 Коментара
Oldest
Newest Most Voted